pondělí 25. ledna 2016

Znaky nezájmu (1/2)

Dlouho zde nebyl článek týkající se společenského partnerského života a zrovna mě napadlo toto téma, které by mohlo být pro mnoho jedinců celkem přínosné. V tomto článku bych se rád zaměřil na to, když se jeden snaží ulovit někoho pro společný život, ale stále se nedaří. Možná si budete říkat, jak tento článek mohu vůbec psát, ale vězte, že i když nejsem zrovna starý moudrý kmet se šedivými vlasy (a že mi vlasy už opravdu šednou :D), tak mám spoustu zkušeností a praktických příkladů z osobného života. Samozřejmě, ne vždy se zadařilo, přesněji, vlasně málokdy, ale když už se zadaří, není moc o čem psát, protože je to pak v podstatě to samé a člověk spadně do jistého stereotypu, na který není žádný čtenář zvědavý.

Spoustu lidí napadne otázka, proč zrovna znaky nezájmu. Je to hodně ošemetná věc, jelikož znaky zájmu partnera o vás nemusí vždy znamenat, že chtějí vztah, ale pouze kamarádství. Kdežto přímo znaky nezájmu jsou činnosti nebo situace, kdy protějšek jasně dává najevo, že si bližší vztah nepřeje. A to je pak nejlepší ustoupit, nepřemlouvat, netlačit na pilu a nenamlouvat si, že snad je nějaká šance, protože prostě není. Navíc, hrozí tím i rozpad krásného kamarádského vztahu, který by z toho mohl být.

Článek jsem z důvodu obsáhlosti rozdělil na dvě části, vždy po pěti znacích, kterých by si lovec či lovkyně měli na protějšku všímat.

Znak první: Skoupost a pasivita na konverzaci.
Předpokládejme, že jste už po několikáté spolu a koverzace stálě nějak vázne. Ať už z jedné, nebo druhé strany. Nemáte si co říct. Není to špatně, ani dobře. Je to zcela normální. Jsou lidé, kteří společně prokecají dlouhé hodiny, ale také lidé, kteří jsou pouze spolu a to jim pocitově stačí. Jenže je zde jedno veliké ALE. V případě, že se dva (nebo alespoň jeden z páru) chtějí dát dohromady, účel zjišťování informací o sobě je naprostým základem. Ono nikdy nestačí si jen pročíst vyplněný profil na seznamce nebo jiné sociální síti. Nestačí ani googlovat danou osobu, ani získávat nějaká pirátská práva k soukromým účtům. Je to zcela zbytečné, protože fyzická konverzace (nikoliv chatování) je zkrátka základ. Chcete být spolu fyzicky, je potřeba se i bavit fyzicky. A v případě, že druhá strana nemá co říct, je to z určitého důvodu.

Někdo může namítat, že pokud je lovená osoba introvertní, je možná tento způsob konverzace standardem. Ale není. I introvert klade otázky a zajímá se o tebe, jako o člověka.

Ano, může se stát, že se ptáš špatně. U první či druhé schůzky. Pokud i přesto dojde ke třetí schůzce (což by už spíše nastiňovalo pouze kamarádský vztah nebo strach vyslovit odmítnutí) a situace se opakuje, není bohužel jiné východisko, protistrana nemá zájem.

Znak druhý: Nemá vlastní návrh alternativy pro schůzku.
Hodně to souvisí s tou iniciativou. Vlastně všechny znaky jsou o iniciativě více poznat lovce/lovkyni. Pokud je nějaký zájem z lovené strany o tvou osobu, snaží se vždy najít jinou možnost, jiný termín. Pokud lovec stále hledá termíny a datumy, kdy se vidět a lovený/á pouze odmítá s výmluvami a přitom nedá jinou možnost, je to téměř zcela jasné. Vezměte si to z pohledu druhé strany. Chtěli byste se vidět s někým, kdo vás nepřitahuje a přitom víte, že vás loví do vážnějšího vztahu? Automaticky se budete snažit setkání vyhnout, ale zároveň neublížit. A jediná možnost je ta, že odmítnete, ale nenavrhnete jinou příležitost.

Znak třetí: Neozve se jako první.
Nenapíše, nezavolá. A lovec pouze čeká. A když už to nevydrží, napíše sám. A takhle stále dokola. A po čase se cítí jako otrapa, který někoho stále přemlouvá, někdo, kdo se vrtá to života někoho, komu na vás vůbec nezáleží, ba co víc, spíše jen otravuje. Není dobré se stát otravným dobyvatelem a pokazit si tak dobré vztahy. Pak je otázka, zda to vaše ego zkousne a smíříte se s tím, že protistrana zkrátka nemá zájem.

Znak čtvrtý: Nezajímá se o lovce.
Pokud se protistrana o vás nezajímá, nepokládá všetečné otázky, neptá se na názor, může to být také jeden ze znaků, kterým sděluje, že jste fajn člověk, ale to je asitak všechno. Jistě, například přátelství o tom je - navzájem si předávat názory a vlastní myšlenky. Ale při lovení / balení je to o něčem jiném. Hodně to souvisí s pasivitou, kterou jsem uváděl jako první znak. Seznámení a randění je o vzájemném poznání. A pokud se o sebe nezajímáte, jste v postatě jen dva na sobě nezávislé osoby, dvy hráči, kteří spolu ale nehrají, nebo hrají jinou hru. Pokud se lovec příliš zajímá o "kořist", opět se může stát časem otravným. Takže, pokud se ani ta "kořist" nezajímá o lovce, nemá zrátka zájem.

Znak pátý: Sdílené misky.
Určitě to každý zná - sedí u televize nebo v kině a chroupe třeba popkorn. A nyní jsou dva případy - pokud lovená připraví dvě misky, pro každého zvlášť, je to jasné. Pokud ale připraví jednu, je potřeba sledovat detailnější pohyby a náznaky, chce-li lovelná osoba zabořit ruku do misky ve chvíli, kdy ji tám má lovec. Ano, je to určitě nevědomky, když jste zahleděni do filmu... Není. Lidský mozek zaznamenává všechny pohyby a pokud podvědomě cítíme příležitost navázat se sympatickou osobou nějaký fyzický kontakt, tak neváhá a hrábne do misky ve stejnou chvíli. V tuto chvíli je také dobré si všimnout, pokud jeden z páru pohyb ruky nezpomalí a nepočká, až si nabere druhý. Je to hodně o citu a aktuální situaci. Základem je, že vzájemné doteky sbližují. A pokud protistrana námá zájem se více sblížit, těmto situacím předchází.

Pokud Vás článek zaujal, na dalších pět znaků se můžete těšit za 14 dnů, 8.2., opět v pondělí.

Žádné komentáře:

Okomentovat