pondělí 8. února 2016

Znaky nezájmu (2/2)

A je tu druhá část znaků nezájmu, které by mohli lovci nebo lovkyni prozradit, má-li protistrana zájem. V minulém článku jsem se zaměřil na pasivitu při konverzaci, na vlastní iniciativu a na moji oblíbenou "miskovou hru". Takže, přejděme k dalším pěti znakům.

Znak pátý: Vyhýbání se kontaktu.
Toto je znak, který je hodně založen na detailním pozorování a vnímavosti lovce. Pokud jste někde spolu, sedíte u kávy, pizzy nebo jen tak u stolu, nebo si jen ve stoje povídáte, je dobré se navzájem pozorovat. Pokud se protistraně líbíte, bude se na vás dívat, možná i nenápadně. Při delším pohledu například do očí neuhne a bude upřímně hledět do těch vašich. Letmé dotyky, držení, náhodný fyzický kontakt, to vše může naznačovat zájem. Naopak, vyhýbání se těmto kontaktům je jasný znak toho, že protistrana námá zájem.

Krásným příkladem může být sezení naproti sobě u stolu. Oba máte ruce na stole, položené směrem k protistraně a konverzujete. Nezávazně samzřejmě. Pak dojde na nějaké zábavné téma, kdy se oba najednou zasmějete a jeden položí ruce na ruce protistrany. Pokud je iniciátorem lovec a protistrana neuhne, je to na dobré cestě. Pokud uhne, nebo se kontaktu vyhne, může to být jeden ze znaků nezájmu. Pokud je iniciátorem protistrana, může to znamenat vzájemné sympatie. Pokud protistrana v záplavě smíchu dá ruce za hlavu nebo ze stolu, opět to může být znak nezájmu.

Stejně tak nemusí vždy jít jen o zábavné téma. Pokud jde o něco citově vážnějšího, opět zde může dojít ke kontaktu ve smyslu chápání pocitů toho druhého. A pokud se navzájem chápate, je docela možné, že to mezi vámi není na špatné cestě.

Nebo ještě jeden příklad, někde stojíte, jste opřeni, nebo sedíte a postupně se jakoby přibližujete, až jste úplně u sebe. Pokud se nenápadně přibližuje i protistrana, je to dobré. Pokud se naopak stále vzdaluje, už to o něčem svědčí.

Znak šestý: Jednání protistrany v kolektivu je odměřené.
Hodně lidí se v kolektivu chová jinak, než v soukromí. A pokud jste oba mezi lidmi a lovená osoba se spíše zajímá o pití nebo o jiné aktivity, případně převažuje konverzace s jinými lidmi, může to být jeden ze znaků. Jdete-li do společnosti jako pár, je samozřejmé, že se budete věnovat jeden druhému a nenecháte tam jednoho z vás, ať si dělá, co chce.
Pokud jde o okruh přátel a protistrana nedává nějak najevo své sympatie k vám, například nesedíte u sebe, nebo protistrana nemá zájem zapojit vás do vlastní konverace, která probíhá třeba mezi ní a kamarády protistrany, opět to může být jeden ze znaků.
Je to velice ošemetné a určitě se na tom nedá stavět jednoznačné rozhodnutí, má-li o vás protistrana zájem. Vždy je to koordinace více znaků.

Znak sedmý: Společné sdílení zážitků.
Pokud protistrana ráda vystavuje vaše společné fotografie, například na sociálních sítích, může to být na dobré cestě. Je ale vhodné se podíat, co na fotkách je. Jste tam vy, nebo jenom místo, kde jste byli? Pokud tam je jen místo, kde jte byli, může to znamenat pouze to, že se protitraně zážitek líbil. Pokud jste tam společně, nebo jen vy, tím lépe pro vás. Nestydí se lovce vystavovat ve své galerii, čímž jsou to pouze plusové body. Také je dobré číst komentáře u daných fotek. Ale toto nesmí dělat lovec, alespoň ne jako první. Vždy tuto iniciativu musí mít vás objekt zájmu. Pokud se jedná pouze o přátelský vztah, tak to samozřejmě neplatí.

Znak osmý: Nikdy nemá čas pro společné chvíle.
Hodně to souvisí s druhým znakem. Pokud si protistrana nenajde čas na společnou schůzku, asi má k tomu důvod. Týden má 7 dní, každý den 24 hodin. A pokud je z protistrany zájem, čas se vždy najde, alespoň minimální. Hodina, dvě. Pak je čas položit si otázku - má cenu přemlouvat někoho, kdo se mnou nechce být? Ano, nemá. Vztah je především o společně stráveném času a pokud protistrana upřednostňuje jiné aktivity, má to vždy svá opodstatnění.
Je ještě možné se pokusit se na těchto aktivitách podílet společně a sdílet tak společné chvíle (znak sedmý). Ale, pokud ani tak protistrana nesouhlasí, opravdu to nemá cenu lámat přes koleno.

Znak devátý: Vzhled a úprava především.
Pokud je loveným muž, který má zájem, chce svoji dívku dobře prezentovat, nechce vypadat jako vagabund a podle toho se také oblékne. Stejně tak dívka, pokud chce dát najevo zájem, pěkně se oblékne, nalíčí, aby se líbila jemu a aby lovce dobře prezentovala a aby byla hlavně dobře prezentována lovci, aby se líbila. Jasný nezájem značí to, když si neudělá čas na přípravu na schůzku a podle toho to pak také dopadne. Může se ale stát, že protistranu něco zdrží. Pak je ale fér o tom dát lovci vědět a nenechat ho čekat. Je to o vzájemné domluvě a o respektu k druhému.

Znak desátý: Nenaslouchá.
Pokud objekt zájmu stále jen mluví to své, neargumentuje na lovcovi podněty a názory, je jasné, že zde není něco v pořádku. Pokud má protistrana zájem, snaží se lovce vnímat, naslouchat a chápat jeho myšlenkové pochody. Ptá se, argumentuje, vyvrací nebo potvrzuje tvrzení, které lovec vypustí z úst. Pak je čas si položit otázku - mám zájem o někoho, kdo mě má absolutně na salámu?

--------------

Láska není jen o rozumu, citech, chemii. Láska je o všem, od každého něco. Balení a dvoření se se nedá shrnout do několika bodů, je to prostě nemožné. Vše je velmi individuální, protože každý jsme originál. Nikdy nevíme, jak bude kdo reagovat. Někdy mi přijde, že jsme všcihni tak rozdílní, ale přitom tak stejní.

7 komentářů:

 1. hezky aneb jak sbalyt kluka

  OdpovědětVymazat
 2. Tak jsem si to pročetl komplet a musím souhlasit, že jde o znaky, které mají něco do sebe a lze si z nich něco vzít. Pouze bych dodal dvě věci.

  1) Tyhle znaky mají podle mě vypovídající hodnotu hlavně v situaci, kdy se v určitém kontextu opakují. Že jednou holka nevezme z jedné misky automaticky neznamená, že nemá zájem. Může se stydět, přijde jí to hloupé a x jiných možných důvodů. Tedy brát to jen jako naznačení, ne pevnou indicii.

  2) Spousta holek je zpočátku přirozeně méně komunikativních a trochu i stydlivých. Někdy má i tendenci se chovat přesně obráceně, než by člověk čekal. Tedy snaží se vyhýbat přímému pohledu, sedne si k tobě zády atd. Aby to jakože nebylo moc poznat. Chce to pak umět je rozkecat. Což je věc, kterou dodnes musím hodně pilovat :)

  Jinak ale pěkný článek. Líbí se mi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mas pravdu a presne proto jsou vztahy a mezilidské chování tak rozmanité. Neda se to shrnout do jasných bodů, protože každý má vždycny nějaké výjimky. Je to něco co se prostě nedá standardizovat a to je na tom to nádherné :) Děkuji :)

   Vymazat
 3. Jo a sorry za tu reakci na Asku. Až teď mi docvaklo, že šlo o tebe :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo, řikal jsem si, jestli mě poznáš :D Ale díky za odpověď :)

   Vymazat
 4. Zajímavé postřehy. Potvrzují poučky z psychologie. :)

  OdpovědětVymazat