úterý 19. dubna 2016

Tvoje tvář má známý hlas

Nemohu si odpustit napsat článek na tento aktuální fenomén, který mi nyní každý týden zpestřuje víkendy. Možná to už někdo znáte, možná se to k vám ještě nedostalo, nicméně tento projet Novy je opravdu unikátní. A slovem "unikátní" myslím opravdu jedinečný, skvělý, zábavný a hlavě - je to něco nového. Tato televize si u mě napravila reputaci od posledního "odvaru" s Talentmánií, kdy u mě jednoznačně převládla Prima s ČS má talent. Každopádně bych se zde chtěl trochu rozepsat o tomto, podle mě, velice zajímavém projektu.Pro začátek bych rád napsal, o co vůbec v této souteži jde.Jedná se o španělsou reality show, ve které po několik večerů vystupují známí místní celebrity a napodobují světoznámé hvězdy z hudebního showbyznysu. To znamená, že jejich úkolem je co nejvíce přiblížit originálu, jak zpěvem, tak kostýmem, maskováním, líčením, choreografií a samotném napodobení celebrity, kterou si vždy po dokončení každého kola náhodně vylosují. Na přípravu mají vždy týden a pak vystoupí před kamerami a porotci, kteří je náležitě ohodnotí. 

A už jsem u prvního bodu, který mi je velice sympatický. Nejedná se o žádné SMSkování a "posílejte hlasy" a podobné, co mě už docela u podobných soutěží začínalo štvát. O všem rozhoduje porota a navíc, po hlasování poroty, která přiděluje každému body, hlasují také sami soutěžící mezi sebou a hodnotí se navzájem. Takže divák se jen může bavit nad výkony našich umělců. 

Celý koncept je pro nás nový. Nic podobného u nás nikdy nebylo a tím spíš jsem rád, že se to objevilo právě ve dnech, kdy televize nenabízí nic jiného, než serály o životě, seriály o vaření, seriály a zase jenom seriály. V zahraničí tato soutěž již nějaký ten pátek běží (tedy spíš běžěla) a co jsem se díval na videa, myslím, že my, jako češi, to zvládáme nejlépe za všech. Zkrátka, u ostatních jsem se tolik nepobavil.

Naši soutěžící jsou vážně skvělí a dokáží pobavit a překvapit. To je další věc, která se mi na této soutěži líbí. Můžeme tyto celebrity také vidět jinde než v nějakých bulvárních časopisech, seriálech a jiných vystoupení. Zde jsou v naprosto jiném světle a člověk si tak může udělat oprázek o tom, jací doopravdy jsou. Upřímě řečeno, na mě to působí tak, že ti lidé jsou tam jako výorná parta, co se baví a co dokáže bavit i ostatní. Petr Rychlý, kterého znám z Ordinace (jo, dívám se, no a co), velice překvapil, jaký dokáže být "frajer" a jak se umí odvázat. Neskutečný hlas Ivy Pazderkové, který mě dočista šokoval a vytřel mi uši (no, uši, protože změvem vytřít oči asi nelze...:D). Poznal jsem dosud pro mne neznámou Hanku Holišovou, která je totálně dokonalá v choreografiích, Petra Vondráčka, kterého konečně vidím jinak než na Primě za pultíkem nějké hromadné "talkshow" nebo u piana. A nemohu vynechat ani Adama Mišíka, u kterého jsem si myslel, jakej je to nafoukanej frajírek a ne, je úplně v pohodě, také dokáže pobavit a hlavně je dost šikovnej. A vlastně všechny obdivuji za to, co se dokáží během týdne naučit. Jak už jsem psal, nejde jenom o vizáž, ale o celkový dojem, takže trénovat zpěv, hlas, nacvičit celou choreografii, případně se naučit zpívat ve zcela jiném jazyce. Zkrátka paráda. 

Pokud jste to ještě někdo neviděl, tak jednoznačně doporučuji. Ovšem, pokud nejste nějaký mrzout, co na CSFD dává "odpad". Opravdu netuším, a psal jsem to už kdysi u nějakého filmu na mém blogu, proč to všichni tak haní. Vždyť je to zábava, člověk si u toho odpočine, dá si popkorn (já teda tvaroh s proteinovým koktejlem), a prostě se baví. Důkazem oblíbenosti budiž statistiky sledovanosti, které díl od dílu narůstají a popularita této show je na vzestupu. 

Možná se jen trochu bojím úpadku, takového toho "stereotypizování", že po několika dílech to bude stále stejné. Nicméně, celá show má pouhých deset dílů (jedenáctý bude nějaký speciální, takže ten vyřazuji z těch stereotypních), takže by to snad nemuselo být tak "jednotvárné". 

Co tomu dává třešničku na dortu je moderátor Ondřej Sokol, který je už dost starý na to, aby to byl rozumný člověk, nicméně jeho vystupování je stále tatové "ňuňínkovské", což je v jistém smyslu i docela vtipné. Každopádně se jedná o jeho první moderovanou show, a myslím, že to zvládá skvěle. 

Co se týče poroty, tak ta nemá chybu. Jakub Kohák jako bláznivý umělec, který má vždycky co říct a když už něco řekne, tak to stojí za to. Jitka Čvančarová, rozumná porotkyně, která se snaží držet glanc a být rozumná. Janek Ledecký, rozumný chlap v porotě, který se snaží všemu dávat nějakou etiku a kulturní normu, aby se celá show díky Kohákovi neproměnila v jedno velké zvířecí divadlo. Čtvrtý porotce je vždy jiný, nějaká celebrita, každopádně je to v každém díle určité zpestření, jak pro diváka, tak pro samotné herce, kteří se přijdou na vystoupení podívat. 

Celkem vzato, je to super show, kterou mohu jen doporučit. Minimálně se jednou podívat a zhodnotit. 

A co vy? Sledujete to také, nebo to celé jde mimo vás? :)


Ještě přidám porvnání naší soutěže se zahraniční s imitací kdysi mladé Britney Spears:

Verze z Filipín.

Verze z Ukrajiny:

Verze z Řecka:

Verze z USA:

Verze z České Republiky:A na závěr bych rád ještě přidal video Ivy Pazderkové, která neskutečně vysekla Susan Boyle. Fakt super! 

2 komentáře:

  1. Tý jo, moc díky za tuhle procházku pořadem, já jsem to rovnou odsoudila a pak jsme to náhodně s manželem viděli a naprosto unešení. Petr jako Nedvěd a Ondra jako pohotový moderátor, výkony skvělé a člověk se i opravdu upřímně zasměje, díky za ten pořad, i když tedy ne tobě :D

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Já si právě také říkal, že to bude nějaká blbost, ale ze zvědavosti jsem shlédl první díl a doslova mě to ohromilo :) Konečně něco nového, ne jenom samý kriminálky a nekonečné seriály :)

      Vymazat