středa 4. května 2016

5 důvodů, proč jsi pořád sama


Když jsem se v neděli o víkendu, prvního máje procházel s jednou kamarádkou, posteskla si nad tím, že tento den nemá s kým slavit. Mimo jiné mi také poděkovala za to, že jsem si na ní udělal čas a šel ven. Nesvítilo sice slunce a teplota také nebyla zrovna ideální na nějaké chození venku, ale oba jsme se shodli, že je lepší se alespoň takhle projít, než si doma u monitoru kousat nehty z nervů ze všech kolem, kteří tento den nějakým způsobem slaví. 

Ten její stesk jsem vůbec nepochopil a nerozuměl jsem tomu, proč by zrovna ona neměla ten den s kým slavit. Svěřila se, že by moc ráda, ale že neví, jak sbalit nějakého pěkného kluka, který se jí líbí. Vyvalil jsem na ní oči a trochu zkusil odlehčit situaci nabídkou, že bychom mohli tento svátek a všechny ostatní slavit spolu... To s úsměvem odmítla a zeptala se, jeslti bych jí nemohl dát nějak tipy, jak na to. Odkázal jsem jí na pár mých článků na blogu, které jsem už na toto téma napsal, nicméně ty už znala a poprosila mě, jestli bych ještě nějaký další nenapsal. Přeci jen jsem spíš psal pravé opaky, jak by měl kluk sbalit holku a ne holka kluka. Každopándě jsem to slíbil a tak vznikl tento článek a řádky níže, které jsem nějakým způsobem dal dohromady. 


Bod první - přímo na věc.
Většina kluků nechápe náznaky. Opravdu to většinou nefunguje tak jako ve filmu, kdy spolu dva flirtují očima a na konci si to rozdaj v posteli. Když se budeš na kluka pěkně usmívat, zdravit ho, je to sice fajn, ale nic víc od toho nečekej. Nemůžeš přeci balit tím stylem, že budeš čekat na reakci. Ta reakce musí jít od tebe. Takže se vzchop a zeptej se ho, jestli byste spolu třeba po škole někam nezašli. Do cukrárny, na kafe, do kina, do parku,.... je úplně jedno kam, ale hlavně někam. 

Bod druhý - konverzace
Když už spolu někde sedíte, je potřeba o něčem mluvit. Musíš se o něj zajímat, ptát se ho, jak se dneska měl, co dělal, na co se těší, co má rád, ale tím stylem, že o tom začneš mluvit první. Například se ho budeš chtít zeptat, co rád dělá o volném čase. Takže začneš tím, že mu začneš vyprávět o tom, cos ty dělala minulý týden, že jsi třeba byla v kině na nějakm filmu. Ale už se nesmíš rozpovídat sama o tom filmu, nesmíš mluvit dlouho, snaž se být stručná a jasná, jinak ho unudíš k smrti. Pak se ho zeptaj, co dělal on a nech ho mluvit, neskákej do řeči. Kdyby se hodně ostýchal, tak se ho snaž trochu rozmluvit dalšíma jednoducháma krátkýma otázkama. 

Bod třetí - buď milá
Když už spolu někde sedít a mluvíte, snaž se ho vnímat. Dívej se na něj, neskákej mu do řeči a poslouchej. Nemrač se a nedělej znuděnou. A pokud tě začne nudit, zkus to stočit na jiné téma, které by tě zajímalo. Určitě si před samotnou schůzkou alespoň přepni mobil na vibrace, nebo stlum zvuk vyzvánění a pokud už někdo bude volat, snaž se dotyčné osobě omluvit a ukončit hovor co nejdříve. Opravdu není příjemné sedět třeba v té restauraci před holkou, která intenzivně s někým hovoří dlouhé a dlouhé minuty. 

Bod čtvrtý - nechtěj všechno hned
Ačkoliv se to může zdát v rozporu s prvním bodem, nění tomu tak. Musíš si dát veliký pozor na to, aby se z tebe nestala holka, co skočí každému klukovi do postele. I když to tak není, může si to myslet. Nechtěj se s ním hned líbat, nebo vyspat. Na tohle se musí pomalu a musíš toho kluka "hypnotizovat", vlézt mu do hlavy (ne do kalhot) a tam se usadit, aby na tebe myslel, věděl o tobě a přemýšlel o tobě. V opačném případě se s tebou síce může vyspat, ale to bude asitak všechno. Většina vážných vztahů takhle opravdu nezačíná. Balení není hodinový cyklus. Jde o několik dnů, které byste měli spolu prožít a poznat se. A čím delší bude tato předehra a čím více k sobě budete cítit jakési pouto, tím delší vztah a sním budeš mít. 

Bod pátý - buď rozumná
I když to třeba nevyjde, když odmítne schůzku, když bude zadaný, určitě ho nepřemlouvej. Pokud už s někým chodí, opravdu chceš někomu rozbíjet vztah jenom pro svoji potřebu? Není to trochu sobecké? Nesnaž se ho nahánět, uhánět a buď trpělivá, pokud dorazí o pár minut později. Pokud máš jeho číslo, určitě mu hned po pěti minutách nevolej, kde se zdržel. Zaprvé by to měl udělat on - omluvit se za zdržení a za druhé by tě mohl mít za stíhačku, pokud bys to začala dělat pravidělně. Ale když už pravidelně, tak to, že není schopen dorazit včas na schůzku s tebou, také o něčem svědčí. 

Zdroj obrázku: http://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/440xX/Aug2012/1246585.jpg

4 komentáře:

 1. Kolik takovejch kámošek máš? A jsou pěkný? Že by se s tím dalo něco udělat :-P

  Podle mýho názoru jádro leží krapet někde jinde. V tomhle článku se hodně zaměřuješ na verbální a racionální stránku balení. Průser je, že navázání vztahu je spíš citová záležitost, kde samotnej obsah slave hraje menší roli. Nebo obsah peněženky, ale to je krapet jinej level :-D

  Moje bývalá přítelkyně mě dostala na úplně něco jiného. Ale na to spíš sepíši někdy v budoucnu samostatnej článek, než abych tím spamoval diskuzi. Takže počítej s dalším budoucím odkazem na tvůj blog :)

  btw. Jak jsi mi v komentářích článku o amatérech hodil zmínku o té stránce Redkiss, tak mi přes to klíčový slovo leze na web hrozně moc lidí. Fakt čekám, kdy mi to tam začne spamovat nějakej úchylák :-D

  Lamičův blog

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tohle je pěkně nebezpečná otázka, protože když odpovím že jenom jednu, tak se ostatní urazí a když povím "hodně", tak budu lhát :D

   Samozřejmě, těch důvodů može být mraky, vybral jsem jenom ty, které mě napadly, že by mohli svým způsobem zapříčiňovat její single life :)

   Mě právě vždycky zajímá, jak se kdo seznámil, tohle mě totiž fascinuje, jaké to jsou někdy obrovské náhody a tak :) Na ten článek se teda dost těšim, protože u tebe mě to zajímá dvojnásob :D

   Hmm, Redkiss, redkiss... A ne, nepíšu to schválně dvakrát do komentu i na můj blog, ale proto, že mě napadl článek na toto téma, takže uvidíme :D Ale tak se kdyžtak dají některé IPčka blokovat, ne? Takže si pak můžou psát, co chtěj :D

   Vymazat
  2. :-D Chápu

   Jestli ten článek napíši, bude to za hodně dlouho. Zatím mám to-do list už docela nacpanej a jsou věci, které se hodí jako "mezistupeň" pro snadnější pochopení :)

   Oni se na Bloggeru daj IPčka blokovat? To ani nevím :-D

   Vymazat
  3. No, myslel jsem že jo, ale jak tak hledám, tak asi ne :D :/ :D

   Vymazat