pondělí 1. srpna 2016

TOP 10+1 věcí, na které se můžeme těšit v Pokemon GO


Kamád mého kamaráda má kamaráda, který má přítelkyni, která má kamaráda, který má kontakt na jednoho z vývojářů hry Pokemon GO. Jelikož tento blog není zas až tak čtený, tak myslím, že nebude na škodu, když se pomcí něj s nějakými novinkami, které nás čekají, podělím. A myslím, že se máme na co těšit.

Novinka 1: Hlavní avatar - postava
Čeká nás možnost rozšířené vizualizace a úprav hrací postavičky. A půjde nejen o oblečení, ale také typ postavy, úpravy vlasů a možnosti mít nějaký módní doplněk. Později by měly přibýt i věci, které budou dostupné pouze za goldy.

Novinka 2: Více vajíček
Měli by přibýt další typy vajíček, jako například dvacetikilometrové, které bude opravdu vzácností či jednokilometrové, které by mělo být na podobné úrovni jako dvoukilometrové.Novinka 3: Noví Pokémoni
Vzhledem k tomu, že v aktuální hře jsou pouze Pokémoni z první řady seriálu, jsou postupně připravováni další z ostatních sérií. Jak ale přidávání bude probíhat, zatím nevím.

Novinka 4: Výměna Itemů mezi hráči
Až budou dustupné silnější servery, pustí se vývojáři do trackování hráčů mezi sebou. Hráči se tak budou moci navzájem vidět na mapě a když budou dost blízko u sebe, budou si moci vyměnit některé itemy, jako například pokebaly či uzdravovací lektvary. Každý hráč si bude moci nastavit, jestli chce být na mapě vidět, nebo ne. Zároveň si hráči budou moci vytvářet list oblébených lidí, které si budou moci na mapě kdykolikv hromadně zobrazit.

Novinka 5: Vícejazyčné mutace
Vývojáři počítají s přidáním možnosti volby jazyka hry. Celý překlad by měl jít ve dvou vlnách, přičemž v první vlně se objeví němčina, ruština, italština či španělština. První vlna by měla otestovat funkčnost překladů. V druhé vlně by měla přibýt čeština či třeba japonština. Tato vlna totiž bude podporovat i speciální znaky, které jsou v některých jazycích specifické.

Novinka 6: Metrický systém 
Ve hře si bude moci hráč nastavit typ metrického systému. Doteď jsou dostupné pouze kilometry, měli by přibýt míle.

Novinka 7: Nový tým, který bude AI 
V hodně vzdálené budoucnosti mají vývojáři připravena zadní vrátka. Pokud by se nějaký z týmů začal hodně šířit, což by mohlo vést až k nepokojům a agresivnímu chování hráčů, jsou vývojáři schopni spustit nový tým, který bude v zelené barvě. Tento tým bude ovládat sám server a v případě, že se někde začně šířit veliké množství jedné barvy, zasáhne a začne obsazovat gymy. Co ale znamená "velké množství", to netuším.

Novinka 8: Zvuky
Ještě letos bychom se měli dočkat rozšířené zvukové škály, která nahradí stávající pisklavé zvuky. Také je připravena možnost si zvolit upozornění jak na nového pokemona, tak na pokestop. Kromě vibrací půjde o nějaký upozorňovací tón.

Novinka 9: Šetření baterie
Vývojáři usilovně pracují na různých možnostech, jak při hře ušetřit co možná najvíce baterie. Pokud s nastávajícími úpravami hráči nebudou spokojení, jsou vývojáři připraveni začít vyrábět vlastní kompaktní powerbanky, které by měli být cenově dostupné pro každého hráče.

Novinka 10: Úschovna pokemonů
Pokud vám batoh na všechny vaše pokemony nebude stačit, bude možnost je skladovat u úschovnách, nebo u některého z ostatních hráčů. Pokud si pokemona schováte u jiného hráče, dtyčný nebude mít možnost s ním jakkoliv zacházet. Pouze využije jeho místo. Nejde tedy o výměnu pokemonů. Ve druhém případě mají vývojáři připraveny dvě varianty úschoven. První je úschovna za poplatek, kde si zaplatíte počet míst a jednoduše tam pokemony odešlete. Druhou variantou jsou virtuální úschovny přímo na mapě. Zobrazovaly by se jako nyní pokestopy nebo gymy. Umístěny by měly být ve větších městech. Jestli půjde jen o hlavní města států, nebo i měnší, to zatím nevím.

Novinka 11: Banování hráčů
Vývojáři již nyní mají možnost banovat hráče za používaní podvodných GPS aplikací. V budoucnu bude mít každý hráč možnost nahlásit jiného hráše například za zjištění jiného podvodného jednání, nebo agresivního chování. Díky trackování jednotlivých hráčů bude moci poškozený hráč nahlásit jiného. Banování ale neproběhne ihned. Až po dosažení několika nahlášení z různých týmů bude hráči na nějaký čas zablokován přístup. Bránit se bude moci jedině tak, že hráči z dalších týmů potvrdí jeho neprávem nabytý ban.

Tak tolik asi k novinkám, které nás čekají. Některé by měly být ještě letos, jiné až příští rok. A já jako náruživý hráč se těším jak malé dítě!

Žádné komentáře:

Okomentovat