čtvrtek 29. září 2016

Je krásné být chtěný

Tuhle větu si pamatuji ze Simpsonů. V jednom z dílů jí pronesl Lenny, už ani nevím proč a za jakým účelem. Ale tak jsem si na ní vzpomněl a zjistil, že je to docela pravda.

Je ale rozdíl být chtěný za nějakým účelem a být chtěný, jakože "milován". Za nějakým účelem jsme chtění snad všichni. Každý po nás něco chce, něco vyžaduje a to samé my chceme po ostatních. Tohle jsem ale neměl na mysli.V dnešní době je pro lidi jako já strašně těžké být chtěný. Na druhou stranu ale musím říci, že v minulosti to bylo možná ještě horší a nyní v době internetu se ty možnosti o něco rozšířily. Každopádně i přesto, je prostě těžké být chtěný. Jeslti tohle čtou holky, tak to asi nepochopí. Jestli to čtou dlouhodobě nezadaní kluci, možná to pochopí. Zadaní to asi nepochopí. Každopádně mě je jedno, jestli to někdo chápe, nebo ne.

Hlavní je to, že pro mě je to zkrátka fakt. Když nevypadáte jak z časopisu, můžete se snažit sebevíc, ale ksicht se prostě přemalovat nedá. Dá se přemalovat charakter, ale jaký to má dneska význam při seznamování? Absolutně žádný. Při seznamování jde vždy především o vizuální sympatie.

Můžete mít na profilu milion fotek, nebo jednu. Můžete oslovovat holky co maj v profilu vyplněno "chci randit", můžete za to klidně i zaplatit. Můžete oslovovat holky, co maj v profilu "chci si jen povídat" a odpověd bude, že nemají čas. Všechno je prostě k hovnu. Alespon to virtuální. 

V realitě si při oslovení bud odsednou, ignorují, nebo odpálkují nějakou odpovědí.

Na druhou stranu, proč chtít někoho, kdo vás nechce? Proč ztrácet čas s někým, kdo o nás nestojí?

Budu to zkoušet dál a dál, a když se to nepovede na tisící, zkusím to na tisící prví. Ale já už na to seru. Ted jsem se z toho vypsal a mám zas na chvilku v hlavě klid.

2 komentáře:

  1. Říkám si, jestli jsi náhodou nechytil křečka z toho, že se i přes opakovanou snahu nedaří.

    Osobně to teď taky cítím. Jen můj rozdíl je v tom, že já si připadám jako člověk, kterej si na ten pocit může i sáhnout. Ale jakmile jen natáhnu prst a chci se dotknout, rozplyne se to. A váhám, co s tím :(

    OdpovědětVymazat
  2. Trochu mě nadzvedla ze židle věta "Jeslti tohle čtou holky, tak to asi nepochopí.". Nejenže je s překlepem, ale přijde mi, že celkem křivdí holkám. Existuje spousta holek, co jsou dlouhodobě nezadané, "nechtěné" a mají podobné pocity, jako vy, dlouhodobě nezadaní kluci. Holky to navíc mají ještě mnohonásobně těžší, nevypadají-li jako z časopisu. Na ženy jsou vzhledově kladeny mnohem větší nároky, je jim to vtloukáno do hlav už od dětství, prostřednictvím pohádek (jmenovitě například Kráska a zvíře). "Ošklivý" muž po boku nádherné partnerky je společensky přijatelný, ba dokonce je tato situace brána jako moralizující (Zvoník od matky boží). Ale viděli jste někdy někdo opak? "Ošklivá žena" je společensky nepřijatelná, společnost se tváří, že takové vlastně vůbec neexistují...

    OdpovědětVymazat